میرسجادی گفت: هدف مساجد از برگزاری برنامه در مناسبت‌های دینی، صرف برگزاری یک مراسم نباشد بلکه ارتقای دانش دینی و اطلاعات قرآنی و روایی مردم را دنبال کنند. حجت الاسلام «سیدعلی میرسجادی» در گفت‌و‌گو با شبستان با بیان اینکه برخی از مساجد کشور با وجود همه دسیسه های دشمنان اسلام و سوء مدیریت برخی از […]

میرسجادی گفت: هدف مساجد از برگزاری برنامه در مناسبت‌های دینی، صرف برگزاری یک مراسم نباشد بلکه ارتقای دانش دینی و اطلاعات قرآنی و روایی مردم را دنبال کنند.
حجت الاسلام «سیدعلی میرسجادی» در گفت‌و‌گو با شبستان با بیان اینکه برخی از مساجد کشور با وجود همه دسیسه های دشمنان اسلام و سوء مدیریت برخی از مدیران، همچنان پویا هستند، گفت: این گونه از مساجد موفقیت خود را مدیون اخلاص و اخلاق حسنه ائمه جماعات، خادمان، اعضای هیات امنا و سایر فعالان مسجدی هستند و همین خصایص، می تواند الگوی سایر مساجد در جذب مردم باشد.

امام جماعت مسجد امام سجاد (ع) افزود: عموم مساجدی که یک امام جماعت با سابقه دارند، موفق هستند زیرا اخلاق خوب، صبر، مردم داری و سواد بالای دینی و حوزوی آن روحانی موجب ایجاد پیوندی حسنه میان نمازگزاران و ائمه جماعات شده است. در واقع مسجدداری یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا است که صبری تمام نشدنی می‌طلبد.

میرسجادی گفت: برخی از ستایشگران جامعه مداحان تهران، از جمله سید حسن احمدی، به صورت هفتگی، در مسجد امام سجاد (ع) برنامه برگزار می کنند.

امام جماعت مسجد امام سجاد(ع) اضافه کرد: بزرگترین مراسم در اعیاد مذهبی و ایام ولادت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و سایر بزرگان دین در این مسجد، در شب میلاد حضرت سیدالساجدین(ع) برگزار می شود و ما سعی داریم این مراسم موجب تقویت باورهای دینی مردم شود.

وی خاطرنشان کرد: هدف مساجد از برگزاری برنامه در مناسبت های دینی، صرفاً برگزاری یک مراسم نباشد بلکه ارتقای دانش دینی و اطلاعات قرآنی و روایی مردم را دنبال کنند تا به این صورت گروه های بیشتری از افراد به ویژه جوانان به مساجد و به تبع آن به معارف دینی جذب شوند.

یادآور می شود، مسجد امام سجاد (ع) در تهران، خیابان ری، چهار راه صفاری، واقع شده است.